Do czego służy kabel RG11?

Do czego służy kabel RG11?

Potrzebujesz kabla RG11? Koniecznie odwiedź ten adres

Sieci telewizyjne, jak wiemy, wymagają oczywiście wykorzystania właściwych przewodów. Najważniejszymi ich elementami są kable światłowodowe, ale tylko z ich użyciem zrobienie działającej instalacji okazałoby się nieosiągalne. Do przesyłu sygnałów o niewielkiej częstotliwości stosowane są wszak kable koncentryczne, z których wymienić musimy na przykład kable RG6, RG11 i mnóstwo innych. Kable RG11 oraz pozostałe rodzaje potrzebują także właściwych połączeń – są to między innymi TNC, N, czy RP-SMA. Jak więc skonstruowany jest kabel RG11 oraz inne? W jakich przypadkach najczęściej są wykorzystywane? Jakie muszą posiadać cechy?

Z czego składa się kabel RG11?

Główne elementy kabla RG11 to rdzenie – zazwyczaj wykonane są z miedzi, lecz poszczególne kable posiadają przewód stalowy lub aluminiowy. Przewód ukryty jest pod izolacją wewnętrzną, która zbudowana jest z surowca syntetycznego, a jej wielkość rzutuje na przewodzenie całego modelu. Kolejnym ośrodkiem przewodzącym okazuje się ekran, który robiony bywa najczęściej z miedzi, mniej często zaś z glinu. Elementami chroniącymi kabel RG11 przed wilgocią, pyłem oraz uszkodzeniem mechanicznym jest natomiast warstwa na zewnątrz – wyprodukowana ze starannie dobranych materiałów sztucznych.

Które cechy powinien wykazywać kabel RG11?

Najważniejszy wyróżnik kabla RG11 to cechująca go przewodność – powinna wynosić 75 omów. Inne kable koncentryczne mają przewodność wynoszącą 50 omów – na przykład przewody RG214. Przy wyborze kabla RG11 należy zwrócić uwagę na powierzchnię zewnętrzną, która musi być wystarczająco gruba (dla kabli narażonych na niekorzystne czynniki jest to nawet 1 cm) i zrobiona z wodoodpornego surowca – między innymi PCV (tylko wtedy zapewni ochronę wewnętrznym częściom). Czytelność transmitowanych sygnałów zależy zaś od tłumienności ekranu, która powinna równać się przynajmniej 20 db.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]