Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Więcej informacji o multiswitchu kaskadowym

Sieci telekomunikacyjne obecne są prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja jest odpowiednia, świadczy wiele czynników. Musi rzecz jasna być solidna oraz zapewniać wysoką czytelność transmitowanych sygnałów, jednak równie ważna będzie opcja bezproblemowego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych przyłączy nie może wiązać się z koniecznością wykonywania złożonych prac – w wyniku tego wszyscy abonenci nie byliby w stanie bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Na szczęście stworzone zostały technologie, dzięki którym skalowanie instalacji będzie łatwe i nieuciążliwe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach wtyczkami i złączami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne będzie poszerzenie instalacji – na przykład wtedy, gdy nowy abonent wykupił do niej dostęp – wystarczy tylko umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite liczby złączy dla abonentów – najprostsze moduły tego typu mają 8 wtyczek, ale w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest rzecz jasna ilość gniazd – dla małych budynków nie musi przekraczać 8, ale w większych domach należy rzecz jasna wykorzystać moduły o wyższej ilości gniazd. Bardzo istotna będzie również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w ogromnej mierze wpływa ona na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to istotne w szczególności w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]