Wyprawy w góry – przygoda pełną emocji

Wyprawy w góry – przygoda pełną emocji

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta wypraw górskich, zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Mnóstwo osób wykorzystuje swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak przestaje im to wystarczać. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Dzisiaj przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak polskie i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale również najwyższe szczyty Afryki, Azji czy Meksyku. Z całą pewnością dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście asysta agencji wiele usprawnia, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka kondycja, która pomoże nam wytrzymać długą wyprawę z niezwykle ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z właściwym wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału w wyprawie górskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w podobnych do tego typu ekspedycjach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się zatem doświadczenie pracy w grupie. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest pełne dostosowanie się do decyzji, które podejmowane są przez lidera grupy.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]