Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Pełna oferta trekkingu górskiego znajduje się w tym miejscu.

Górskie wyprawy mogą mieć wiele form. Od spokojnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Jednakże za nieraz olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Skala trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wymieniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz przynajmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla jednostek z doskonałą sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również nieobawiających się mało wygodnych warunków biwakowania w ciągu długiej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry Europy, największą popularnością cieszą się Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]