Trekkingi – o czym pamiętać?

Trekkingi – o czym pamiętać?

Na tej stronie odnajdziesz aktualną ofertę trekkingów

Wędrówki po najwyższych górach kojarzymy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle specjalistyczne umiejętności – w wielu górach poprowadzono wszak trasy, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli oczywiście posiada odpowiednie sprzęty, czyli buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki zapewniające stabilność na nierównych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna będzie też pomoc sprawdzonego instruktora, który powie, jak używać dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W których górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi są czasem prowadzone w naprawdę trudnym obszarze, co sprawia, iż niezbędne okazują się narzędzia umożliwiające przejście szlaku. Najważniejszymi wśród nich są na pewno raki, które gwarantują stabilizację również na śliskich trasach – a na wielu górach spotkać je możemy również podczas skwarów. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do korzystania z tych akcesoriów potrzebne są odpowiednie kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Trekkingi w Europie oraz na świecie

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie interesujących miejsc na świecie, a te zwykle są nieosiągalne dla większości turystów. Najczęściej organizowane są w wysokich pasmach – krajowi górołazy chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także do Włoch czy na norweskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mogą natomiast udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam m. in. u podnóża Everestu i Annapurny.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]