Szukasz wydajnego sprzętu fitness? Sprawdź rower treningowy poziomy

Szukasz wydajnego sprzętu fitness? Sprawdź rower treningowy poziomy

Rower poziomy ma mnóstwo mocnych stron. Jest znacznie szybszy od tradycyjnego, a bardziej komfortowa pozycja sprawia, iż doskonale sprawdza się na długich wyjazdach. Na rowerze poziomym łatwiej także wytrenujemy większe partie mięśni. Pomimo tego posiada też słabe strony, a te powodują, iż nieczęsto spotyka się go na naszych ulicach. Najistotniejszą z nich będzie niewątpliwie mała sterowność, która w dużym stopniu wpływa na technikę poruszania się. Szczęśliwie tej cechy nie ma rower treningowy poziomy, który zdobywa ogromne uznanie wśród klientów siłowni. Co ważne, z jego atutów możemy cieszyć się również w swoim domu, bo takie rowery dostępne są w sklepach elektronicznych w atrakcyjnych cenach. Co jednak da nam rower treningowy poziomy? Czemu warto z niego korzystać?

Rower treningowy poziomy – konstrukcja

Rower treningowy poziomy oczywiście przywodzi na myśl zwykły rower stacjonarny, lecz w odróżnieniu od niego nie posiada siodełka, a większy fotel. To sprawia, że ćwicząc na nim wykorzystujemy więcej partii mięśni, sprawiając jednocześnie, że trening jest o wiele efektywniejszy oraz umożliwia wykonywanie w tym czasie innych ćwiczeń. Współczesne rowery treningowe poziome zwykle posiadają również specjalny komputer, jaki wskaże nam, ile kalorii spaliliśmy oraz jakie mamy tętno.

Specyfika roweru treningowego poziomego

Jak już wspomnieliśmy, największym plusem, jaki posiada rower treningowy poziomy okazuje się to, że za jego pomocą można wytrenować większe partie mięśni. Charakterystyczne ułożenie sprawia też, że kolana są w czasie ćwiczeń mniej zagrożone – dlatego bez problemów mogą trenować na nim także wszyscy zmagający się z nadwagą. Budowa roweru treningowego poziomego powoduje też, iż podczas treningu nie dokuczają dolegliwości lędźwi. Warto poza tym zaznaczyć, że na rynku znajdziemy także rower treningowy hybrydowy, który jednocześnie ma cechy zwykłego sprzętu.