Rower stacjonarny – dobre strony

Rower stacjonarny – dobre strony

Rower stacjonarny to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają chwili na ćwiczenia na dworze, a pomimo tego zamierzają zachować zadowalającą formę. Jego atuty są podobne do tych, które daje nam tradycyjny jednoślad – potrafi poprawić kondycję oraz wyćwiczyć mięśnie kończyn dolnych i lędźwi. Poza tym nie stwarza ryzyka kontuzji, możemy ćwiczyć na nim w każdą pogodę oraz umożliwia organizowanie treningów trwających nawet mniej niż kwadrans – o ile, oczywiście, używamy go nie w klubie, a w swoim domu. Nic zatem dziwnego, że jest coraz chętniej wybierany.

Rower stacjonarny – budowa

Na rynku dostępne są trzy najważniejsze rodzaje rowerów stacjonarnych – mechaniczne, na magnes oraz na elektromagnes. Te pierwsze cechują się niską ceną, lecz nietrudno też je uszkodzić. Rower stacjonarny z magnetycznie wytwarzanym oporem jest trochę bardziej kosztowny, lecz przy tym bardziej wytrzymały oraz komfortowy. Modele tego rodzaju posiadają również nierzadko licznik, a ten pomoże w organizowaniu ćwiczeń – rejestruje spalone kalorie, „przejechaną” odległość tętno oraz pozostałe parametry.

Rower stacjonarny – koszty

Klubowy rower stacjonarny może okazać się sporym kosztem. Na szczęście w mieszkaniu często nie będzie on potrzebny – doskonale sprawdzi się egzemplarz posiadający wyłącznie w najważniejsze funkcje. Podstawowe modele znajdziemy już za niecałe trzysta zł, zaś za dwa razy większą sumę dostępne są modele z licznikiem oraz innymi, pomocnymi dodatkami.