Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Sprawdź trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Łańcuch Himalajów wraz z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma wiele czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji uznanych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje również wśród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Źródłem kłopotów bywa również samo przygotowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]