Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po górskie szczyty to marzenie dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych wrażeń bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Obieżyświatów przyciągają głównie kurczące się już lodowce, przepiękne widoki, a także sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy także zakupić leki przeciwko malarii. Przed rozwojem choroby ochroni również właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]