Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Wyprawy górskie - zobacz bezkonkurencyjną ofertę

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic więc dziwnego, iż wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności szlaków sprawia, iż każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane trudności mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie znaczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i duże koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]