Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Zajrzyj tu po więcej informacji o najlepszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Małopolska ma możliwość poszczycić się ogromną rozpiętością geograficzną przyrodniczą i pięknymi pejzażami. Gigantyczne wrażenie robią w głównej mierze góry, których w Małopolsce nie brakuje – ale nie jedynie. Dużo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są bardzo zróżnicowane. Odszukamy tu zarówno takie szlaki rowerowe, które są zawikłane technicznie, jak oraz trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są ogromnie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę i podziwianie krajobrazów.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wtrącić o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy wiele atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie największą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej legendarnych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego plusem – oprócz pięknych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest porywająca nawierzchnia i mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków i przyciągająca natura, lecz także przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.