Szukasz leasingu ciężarówki? Spytaj doradcę

Szukasz leasingu ciężarówki? Spytaj doradcę

Samochód ciężarowy jest dla większości firm po prostu najważniejszy. Małe przedsiębiorstwa mogą mieć z jego kupnem poważne trudności – koszty zakupu będą bowiem ogromne, a to najbardziej dotknie firmy potrzebujące kilku aut. Dlatego biznesmeni chętnie decydują się na leasing ciężarówki – za niższą niż rata pożyczki cenę mogą dzięki temu użytkować pojazd, zaś po zakończeniu umowy po prostu oddać go bankowi. Na czym więc opiera się ten sposób? Na co uważać przy zawarciu kontraktu na leasing ciężarówki?

Zalety leasingu ciężarówki

Leasing ciężarówki odbywa się według tych samych zasad, co inne rodzaje takich umów. Jego dobrą stroną jest na pewno mniej złożona procedura – aby bank przyznał nam leasing ciężarówki, musimy wypełnić mniej podań niż w przypadku umowy o kredyt. Leasing ciężarówki jest często stosowany przez przedsiębiorstwa spedycyjne także z uwagi na oszczędności – pozwala na zminimalizowanie odprowadzanych podatków. Ważne okazuje się również to, że po skończeniu kontraktu, możemy oddać ciężarówkę i uzyskać nowszy pojazd.

Leasing ciężarówki – o czym wiedzieć?

Leasing ciężarówki będzie rzeczywiście opłacalny tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na ofertę dostosowaną do konkretnych oczekiwań. Jej znalezienie może niestety okazać się przyczyną poważnych problemów – szczególnie, iż należy wiedzieć, iż sporo ofert korzystnych jest jedynie pozornie. Jak je odróżnić? Powinniśmy zlecić to specjaliście.