Robisz zakupy za granicą? Sprawdzaj regularnie aktualne ceny walut

kursy walut online

Wymiana handlowa na skalę międzynarodową prowadzona jest od tysięcy lat. Zaledwie stulecie wstecz zakup dóbr w dowolnym kraju świata mógł być prowadzony bez komplikacji, bowiem większość umów sprzedaży można było sfinalizować opłacając dystrybutora nie tylko lokalnym pieniądzem, ale i srebrem bądź złotem. W XX wieku waluty odeszły od umocowania w złocie i na kalkulowanie stosunku wartości między nimi wpływ mają obecnie w największym stopniu skomplikowane zależności polityczne oraz gospodarcze. Śledzenie aktualnych cen walut stało się zatem nieodzowne nie tylko w obszarze handlu.

Kupujesz w ogólnoświatowych sklepach? Śledź aktualne kursy walut!

Podobnie jak w życiu prywatnym, tak i w biznesie, kiedy chcemy coś kupić usiłujemy urzeczywistnić ten zamiar po najkorzystniejszej cenie. Kiedy poszukujemy towarów potrzebnych od ręki, na ogół nie deliberujemy nad ceną, jednakże jeśli zaplanujemy to zawczasu, przykładowo kupno podarunku, mamy swobodę dokonania transakcji w obcej walucie w momencie, w którym jej cena w stosunku do polskiej waluty jest najkorzystniejsza. Tak samo, gdy dysponujemy kontem w obcej walucie m.in. w funtach brytyjskich, euro czy dolarach, które wykorzystujemy w czasie zakupów na zagranicznych portalach sprzedażowych, warto śledzić aktualne kursy walut w kantorach, by zasilać konto w opłacalnym dla nas momencie. Znajomość aktualnych kursów walut, sprawdzanie historycznych przeliczników oraz trendów, pozwala także na lepszą kontrolę własnych oszczędności w obcej walucie, a nawet na wypracowanie z czasem sporego zysku.

Gdzie znaleźć informacje o aktualnych kursach walut?

Współcześnie najlepszym źródłem wiedzy jest naturalnie internet. Bieżące ceny walut znajdziemy na licznych portalach biznesowych i finansowych. Jednak jeżeli zależy ci na danych aktualizowanych na bieżąco, powinno się korzystać z informacji dostępnych na stronach kantorów internetowych. Jest tam także opcja sprawdzenia kursów historycznych, sięgających nawet do kilkunastu lat w przeszłość, i porównania kursów dwóch (albo i więcej!) walut w wybranym okresie. Po zalogowaniu się w kantorze internetowym, użytkownik może wydać polecenie transakcji wymiany walut przez całą dobę.

Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]