Przegląd kasy fiskalnej

Przegląd kasy fiskalnej

Posiadanie kas fiskalnych to obowiązek wszystkich sprzedawców. Urządzenia te niestety potrafią odmówić posłuszeństwa – a to w razie korzystania z tylko jednej kasy może wygenerować duże straty. Warto więc w takich przypadkach działać szybko, zamawiając serwis kasy fiskalnej kiedy pojawią się pierwsze oznaki awarii. Gdzie szukać zleceniobiorców takich usług? Jak wiele zapłacimy podczas naprawy kasy?

Komu zlecić serwis kasy fiskalnej

Ze względu na prawny obowiązek posiadania kasy fiskalnej, dotarcie do osoby parającej się serwisem takich maszyn nie powinno sprawić jakichkolwiek trudności. Najczęściej możemy wtedy osobę, która jest operatorem urządzenia. Jeśli natomiast okazuje się to niemożliwe, powinniśmy skorzystać z sieci – czekają na nas tam anonse setek przedsiębiorstw. Na przywrócenie sprawności kasy nie będziemy musieli długo czekać dostaniemy także kasę tymczasową.

Nie zapomnij o przeglądzie kasy fiskalnej

Powinnością każdego prowadzącego przedsiębiorstwo jest przegląd kasy fiskalnej. Musi być przeprowadzany przynajmniej co dwadzieścia cztery miesiące, ale najrozsądniej postąpimy, wykonując go co rok. Na tych, którzy nie pamiętali o swoim obowiązku, skarbówka może nałożyć wysokie kary, oscylujące wokół wartości dziesięciokrotności minimalnego wynagrodzenia. Jeżeli prześpimy termin, musimy o tym poinformować urząd – tak zwany czynny żal pozwala bowiem uniknąć wysokiej kary, zamiast której urząd nałoży na nas o wiele niższy mandat lub zrezygnuje z nałożenia kary.