Pomoc w dużym zadłużeniu – kredyty konsolidacyjne bez BIK

Pomoc w dużym zadłużeniu – kredyty konsolidacyjne bez BIK

Rozsądne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie jest niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z pożyczek i kredytów korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, pożyczając za wysokie kwoty lub zaciągając wiele zobowiązań naraz. W takich sytuacjach nie musimy być jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy wykorzystać rozwiązania przygotowane z myślą o osobach takich jak my. Takim rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – na czym polega?

Jak wielu czytelników na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie dotychczasowe zobowiązania klienta, dzięki czemu ten, zamiast płacić kilka odrębnych rat, spłaca jedną, zwykle dużo niższą niż łączna wartość poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym (nie muszą oni pamiętać o przygotowaniu kilku różnych przelewów), ale też zdecydowanie opłacalnym niż osobna spłata wszystkich zobowiązań. Są one udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale należy mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe łączą niemal jedynie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najlepsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może oznaczać to spore problemy, związane z wyborem najkorzystniejszej oferty. By tego uniknąć, warto poprosić o pomoc dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży odszuka on oferty instytucji, które przyznają finansowanie klientom takim jak my, a w razie konieczności zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.