Na czym polega kredyt gotówkowy?

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, bo można zdobyć tak nawet nieduże sumy – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on także być formą sfinansowania poważniejszych wydatków, ponieważ zazwyczaj jego największa suma to nawet sto tysięcy PLN, jednak osoby o najwyższych dochodach – na przykład lekarze – są w stanie uzyskać nawet 500 000 PLN. Ceny kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od ośmiu do aż szesnastu procent. Co oprócz tego należy na jego temat wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak można wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który przedkładamy jest szybko analizowany, dzięki czemu pieniądze otrzymujemy najwyżej po tygodniu, a dzięki niewielkim restrykcjom, mają szansę uzyskać go także osoby z niedużymi zarobkami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, gdyż tak jak przy innych typach kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na zakup sprzętu AGD, jak i pojazdu czy sfinansowanie zagranicznego urlopu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, że łatwo wtedy o błędy, których skutkiem okazują się zazwyczaj poważne finansowe problemu. Z tego względu skorzystanie z konkretnej oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie okażą się zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez poważnych komplikacji.