Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Dowiedz się wszystkiego o tym, jak działa mass collect.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin to rozwiązanie?

Funkcja usługi mass collect jest de facto niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość klientów, a więc np. w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne czy wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednakże uprzednie nadanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew pocztowy, przelew z karty czy też standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a zarazem na eliminację możliwych błędów, jakie mogą wyniknąć w trakcie tej czynności.

Mass collect również dla podmiotów rozliczających mniej niż sto faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie proponowana w większości banków (mają ją m.in. Bank Pekao i BNP Paribas) warto przeanalizować możliwość jej wdrożenia w firmie, także takiej, która miesięcznie obsługuje około setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc łatwiejsze śledzenie przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co z czasem skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]