Leasing maszyn – kiedy będzie się opłacać?

Leasing maszyn – kiedy będzie się opłacać?

Wielu biznesmenów nie może nabyć sprzętu niezbędnego do funkcjonowania firmy. Kredyt często nie jest dobrym pomysłem – po spłaceniu wszystkich rat często wszak bywa tak, iż zakupione sprzęty trzeba odnowić czy kupić kolejne. Nic więc zaskakującego, iż biznesmeni – szczególnie początkujący – często wybierają leasing. To rodzaj stosunku cywilno-prawnego polegający na udostępnieniu konkretnego przedmiotu. W czasie trwania użytkujący przedmiot powinien regulować raty, których łączna wysokość jest na szczęście niższa niż w przypadku pożyczki.

Na czym polega leasing maszyn?

Leasing zwykle utożsamiany bywa z autami i rzeczywiście naprawdę wielu przedsiębiorców decyduje się wyposażyć firmę w wozy tą metodą. Nie oznacza to rzecz jasna, iż leasing umożliwia pokrycie tylko kupna samochody. Dzięki tej metodzie, firmy mogą bowiem zakupić też w inne potrzebne przedmioty – urządzenia poligraficzne lub obrabiarki, akcesoria dla biura, itp. Leasing maszyn trwa najczęściej od dwunastu do 72 miesięcy.

Jak wybrać leasing maszyn?

Znalezienie leasingu maszyn może być tak samo niełatwe, co wyszukanie korzystnego kredytu. Z tego powodu przeglądając oferty warto poprosić o poradę doradcę ds. finansów. Nie zapominajmy, że na pierwszy rzut oka korzystne leasingi mogą okazać się tymi najbardziej kosztownymi – szczególnie, kiedy potrzebujemy leasingu na dłuższy czas. Dzięki wskazówkom doradcy z pewnością wydamy mniej, a to dla przedsiębiorstw jest przecież zdecydowanie najistotniejsze.