Kredyt obrotowy – co to takiego?

Kredyt obrotowy – co to takiego?

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowatorskich maszyn i urządzeń. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników oferują dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty lub zawierają niekorzystne dla klienta zapisy.
O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To też dla wielu rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt ten można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może być skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt perfekcyjnie dopasowany do potrzeb i wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.