Kredyt konsolidacyjny sposobem na wyjście ze spirali długów

Kredyt konsolidacyjny sposobem na wyjście ze spirali długów

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Dzięki konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie pożyczki można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, ratalny, samochodowy i mieszkaniowy. Na skutek konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. Zależnie od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale także parabanki, jednak często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.