Jak zaciągnąć kredyt bez zdolności kredytowej?

Jak zaciągnąć kredyt bez zdolności kredytowej?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Istnieje spora liczba osób, które nie mogą wziąć kredytu, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak z niego wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Banki najczęściej określają własne warunki, według których przyznają kredyty albo odmawiają ich udzielenia. Istnieją jednak ogólne warunki, wpływające na kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które mają już jakieś pożyczki. Dotyczy to również osób o małych zarobkach albo zatrudnionych w oparciu o formułę inną niż umowa. Oczywiście finansowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ kredyty w takich firmach są na tyle drogie, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej warto skorzystać z doradztwa pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków posiadają mniej restrykcyjne zasady i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, w jaki sposób zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w banku, w którym planuje się uzyskać kredyt. Doskonałym wyjściem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, lecz wespół z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, jakie podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest wiele.