Dolar w kantorze online – zawsze aktualny kurs i prosta wymiana

Dolar w kantorze online – zawsze aktualny kurs i prosta wymiana

Sprawdź kurs dolara kantory na nordiqa.com.

Jeszcze 4 dekady każdy chciał posiadać co najmniej kilka dolarów, by udać się na zakupy do Pewexu. Z kolei dziesięć lat później gromadzenie oszczędności w tej walucie było oznaką sukcesu w życiu zawodowym. Współcześnie spora grupa internautów zamawia każdego dnia zakupy za dolary, korzystając po prostu z powszechnej globalizacji oraz dostępności międzynarodowej dostawy paczek z najpopularniejszych globalnych portali zakupowych. Nic zatem dziwnego, iż dolar stał się walutą, która nie wywołuje już emocji, a nabyć go można również bez wychodzenia z domu, ponieważ od kilku lat w Polsce działają kantory internetowe, w których można wymienić dolary na złotówki po kursie nieraz korzystniejszym niż w bankach.

Dolar – ciekawostki, które mogą zaskoczyć

Określenie „dolar” wywodzi się od terminu “talar”. Tak zwano monety z Czech o wadze 1 uncji srebrnego kruszcu. I rzeczywiście pierwotnie walutą płatniczą w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Banknoty, które w początkowym okresie zyskały sobie bardzo wielu przeciwników, pojawiły się dopiero w szóstej dekadzie XIX wieku remedium na problemy z niedostatkiem bilonu. Niewielu wie, iż banknoty dolarowe nie są wydrukowane na papierowych arkuszach, a na mieszance włókien lnianych (ok 25%) oraz bawełnianych (ok 75%) z domieszką kilku innych komponentów, które pozostają sekretem. Nie znaczy to jednakże, iż amerykańskie banknoty są mocniejsze – przeanalizowano, że niższe nominały pozostają w obiegu około 4 lata, z kolei banknoty z nominałem 100$ – 9-18 lat. Zniszczone banknoty są mielone, a wygenerowany z nich materiał jest oddawany podmiotom, które przerabiają je na materiały budowlane. Monety pozostają w obiegu blisko 30 lat, lecz są one też najczęściej gubione, a nagminnie po prostu wyrzucane przez obywateli USA. Analizy mówią, iż tak dzieje się każdego roku z prawie 62 milionami dolarów w bilonie.

Gdzie szukać aktualnego kursu dolara?

Dolarem nazywa się kilka walut jednak nie ma co zaprzeczać, że gdy mówimy “dolar” to mamy na myśli dolara amerykańskiego, który jeszcze w dwa dziesięciolecia temu był najważniejszą walutą na świecie, a dopiero w ostatnich latach powoli osłabiał się. Jednakże wymiana dolara wciąż jest największy wycinek obrotów na Forex. Osoby zainteresowane najświeższym kursem dolara amerykańskiego mogą w dowolnej chwili sprawdzić jego cenę m.in. na stronie kantoru internetowego, w którym kurs walut aktualizowany jest co parę chwil. Dodatkowo, można tam zestawić wartość dolara z aktualnymi kursami innych walut oraz przejrzeć historyczne notowania jego kursu.