Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Jak wiemy, przed udzieleniem nam kredytu, bank starannie analizuje zdolność kredytową petenta. Co więc ukrywa się pod tym określeniem? Które czynniki są kluczowe? Jak łatwo się domyślić, najistotniejsza okazuje się z pewnością wielkość naszych przychodów. Analizując zdolność kredytową, bank sprawdzi także to, w jakich odstępach je pozyskujemy oraz określi ich pochodzenie. Istotny jest także wiek kredytobiorcy, liczba osób w jego lokalu oraz to, czy w porę opłacaliśmy wcześniejsze długi – właśnie to ma zwykle kluczowe znaczenie. Porównując to z wartością kredytu i liczbą rat, bank stwierdza, czy mamy możliwość go bez problemów uregulować. Co natomiast, jeżeli kredyt nie będzie nam udzielony?

Zamiast chwilówki – kredyt bez historii kredytowej

Na największe trudności muszą przygotować się ci, którzy nie brali jeszcze żadnego kredytu. Zaliczają się do tego grona zwłaszcza studenci oraz kredytobiorcy, którzy pracują od niedawna. Z tym, że kredyt nie będzie im udzielony, muszą liczyć się również renciści. Odmowa banku nie zawsze jest jednak powodem do tego, aby wybrać ofertę parabanków. Zdecydowanie korzystniejszym wyjściem okaże się bowiem znalezienie kredytu bankowego, który jest osiągalny bez spełnienia restrykcyjnych kryteriów.

Jak uzyskać kredyt bez historii kredytowej?

Niektóre banki ustalają warunki mniej restrykcyjne niż zwykle. Znalezienie oferty dopasowanej do naszej zdolności bywa niestety naprawdę problematyczne. Dlatego w takich sytuacjach warto poprosić o pomoc specjalistę. Doradca kredytowy pomoże wyszukać najlepszą ofertę oraz poinstruuje, jak uniknąć błędów. A te, jak nietrudno się domyślić, mają niekiedy poważne skutki, gdyż problemy ze spłatą pierwszego kredytu zazwyczaj przeszkadzają w uzyskaniu następnych.