Często wymieniasz walutę? Kantor online to usługa dla Ciebie!

kantor wymiany walut online, kantor internetowy

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie przeobrażającym się świecie, klienci chcą wymieniać waluty bez przymusu ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Atuty kantoru online

Operacja w kantorze online jest tak samo nieskomplikowana jak kupno waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z zeszłego dnia. Następnym i niesłychanie znaczącym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez banki i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocnych usług lubianych przez klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez nabywcę dniu albo takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Cenisz sobie swobodę w dysponowaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort, a także dużą wolność w dyspozycji własnymi funduszami. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w walucie obcej oraz osoby zatrudnione lub uczące się za granicą. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.