Co twoja firma zyska dzięki leasingowi?

Co twoja firma zyska dzięki leasingowi?

Leasing bez wątpienia jest jednym z najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców instrumentów finansowych. Nie powinno to rzecz jasna zaskakiwać, bo jego duże atuty sprawiają, iż leasing bywa doskonałym sposobem umożliwiającym zmniejszenie wydatków związanych z działalnością firmy. W szczególności z uwagi na to, iż w naszym kraju ratę leasingu interpretuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing jest tak opłacalny rzutuje również to, że pozwala on na uzyskanie niezbędnych do działalności przedsiębiorstwa aktywów bez potrzeby ich nabycia. Na czym konkretnie więc polega leasing? O czym powinniśmy pamiętać stawiając na tę metodę finansowania?

Leasing – o co w nim chodzi?

Określenie leasing pochodzi z języka angielskiego, gdzie oznacza dzierżawę. W krajach z narodowym językiem angielskim prawo nie odróżnia leasingu od wynajmu, jednak w naszym kraju są to pojęcia odmienne. Leasing oznacza wypożyczenie przez leasingodawcę wybranego aktywu leasingobiorcy, w związku z czym ten ostatni deklaruje, że będzie opłacać raty leasingowe. Przedmiotem leasingu zwykle są samochody, które zasilają flotę przedsiębiorstwa, urządzenia niezbędne do prowadzenia firmy albo sprzęt do biura. Po zakończeniu umowy wypożyczone przedmioty zostają oddane leasingodawcy, który zazwyczaj zbywa je w preferencyjnej cenie.

Korzystny leasing – jak go wyszukać?

W ostatnich latach w naszym kraju dostępnych jest sporo propozycji leasingu. Ich mnogość sprawia, iż trudno znaleźć wśród nich tę najlepszą – potrzebne do tego będą odpowiednie umiejętności. Z uwagi na to, że nie każdy właściciel firmy je ma, wybierając leasing, najlepiej zrobimy korzystając z porady fachowca. Przed wyborem oferty warto zatem udać się do doradcy finansowego, który pomoże znaleźć ofertę dostosowaną do naszych potrzeb i zapewni, iż leasing naprawdę okaże się najkorzystniejszym rozwiązaniem.