Nauka języka angielskiego

Nauka języka angielskiego

Najważniejszy z języków europejskich – angielski

Biorąc pod uwagę fakt, że angielski przydatny jest prawie wszędzie (przy wymianie handlowej, w turystyce, polityce, a również w codziennej egzystencji), można powiedzieć, że jest on najważniejszym językiem europejskim. Ta przydatność posługiwanie się angielskim powoduje otwieranie się coraz to nowszych szkół językowych.

Nauka angielskiego w domu

Angielskiego jest łatwo uczyć się w domu, ze względu na to, że pomoce do jego nauki są szeroko dostępne. Każda księgarnia oferuje podręczniki do tego języka, a także literaturę angielską w oryginale. Anglojęzyczna jest również zdecydowana większość współczesnej muzyki a także produkcji filmowych. Jesteśmy otoczenie przez angielski nawet jeśli mieszkamy w Polsce, warto więc wykorzystać każdą okazję, by się z nim osłuchać.

Szkoły językowe, w których można uczyć się języka angielskiego

Każda ze szkół językowych proponuje swoim kursantom możliwość wyboru z różnych rodzajów kursów języka angielskiego i metod nauczania. Jedną z możliwości do wyboru jest program nauki DIRECT English.

DIRECT English to jeden z najnowszych sposób na szybkie przyswajanie wiedzy językowej. Jest oparty na Metodzie Bezpośredniej, czym nieco przypomina mocno rozpowszechnioną na naszym rodzimym rynku Metodę Callana.

Inną możliwością jest kurs GENERAL ENGLISH – wykorzystujący metodę komunikatywną. Przeznaczony jest dla kursantów mających zamiar rozszerzyć ogólną, praktyczną umiejętność używania języka, ułatwiającą rozmowę w multikulturowym towarzystwie. Efekt jest tym lepszy, że zajęcia są powierzane zazwyczaj dwójce lektorów: Polakowi oraz native speakerowi.

Popularnym rozwiązaniem są też konwersacje, polegające na nauce poprzez prowadzenie rozmów po angielsku.

Zarówno jedną, jak i drugą metodę nauczania języka angielskiego, a także konwersacje z języka angielskiego ma w swojej ofercie szkoła ArcherSchool. Szczegóły oferty znaleźć można na stronie www www.archerschool.pl.