Kurs języka francuskiego

Kurs języka francuskiego

Rola języka francuskiego kiedyś i dziś

Znajomość języka francuskiego nadal odgrywa bardzo istotną rolę, chociaż to język angielski uważany jest za najbardziej popularny język na świecie. Dawniej umiejętność mówienia w języku francuskim była konieczna w kręgach dyplomatycznych, a także wśród grup arystokratycznych wszystkich krajów europejskich.

O francuskim słów kilka

Język francuski jest pochodzenia indoeuropejskiego, należy do grupy języków romańskich. Francuski jest językiem używanym przez około 72 milionów ludzi na całej kuli ziemskiej w różnych krajach (Francja – 51 mln, Kanada – 6 mln, Belgia – 4 mln, Szwajcarii – 1,2 mln), jest również językiem urzędowym UE.

Nauka języka francuskiego – jak zacząć?

Język francuski to język, podczas nauki którego należy przywiązać bardzo dużą uwagę do szczegółów. Dlatego jeśli uczysz się francuskiego przyłóż się do nauki gramatyki, która bardzo pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaką metodę nauki języka francuskiego nauki wybrać?

Wg dużej ilości osób najlepszą metodą uczenia się języka francuskiego są kursy DIRECT, które pozwalają w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Jedną ze szkół które stosują tą metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność m.in. dzięki efektywności nauczania.