Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Kurs Photoshop - zobacz pełną ofertę.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego czy postaci stosują najczęściej zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie stara się opanować znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Współczesne oprogramowanie do malarstwa komputerowego

Istnieje dużo programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który pomimo że służył głównie jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, szybko został głównym softwarem game developerów i ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak przykładowo Corel Painter, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których przy użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane akwarelą, farbami olejnymi bądź temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs digital paintingu online z opcją konsultacji z autorem szkolenia

Właściwie lekcje malarstwa cyfrowego przebiega w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samemu, niemniej jednak aby rozwinąć w pełni swój warsztat, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania i najpopularniejsze metody korzystania z pędzli, zalecamy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem kursu.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]