Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Jeśli chcesz nabyć mistyczny topaz, koniecznie wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć z pozoru możnaby błędnie stwierdzić, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień przybiera fioletowy kolor, błękitny zaś jest skutkiem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych kreacji

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie stosują go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się również w pracy. Ważna jest także mnogość barw, sprawiająca, że prościej można wybrać biżuterię do swojego stroju.