Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

sprawdź wisiorki srebrne na wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Silne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich do czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą i ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka kilku przedmiotów, musimy wcześniej owinąć je delikatną szmatką lub wrzucić do foliowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra należy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko kurze i specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde potrafią porysować powierzchnię.