Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Tani diament  – biżuteria z cyrkoniami

Szukasz cyrkonii? Wejdź na www.cyrkonie.com.pl

W zdobnictwie popularnie stosuje się wiele kamieni szlachetnych. Są one olśniewającym elementem biżuterii, a automatycznie są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza klientów może pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród posiadanych ozdób. Na szczęście istnieją także alternatywy dla przeciętnego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie jubilerskie nie występujące naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i podobnych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia nie ma koloru, ale wersje składające się z niestandardowych minerałów mogą posiadać dowolne odcienie lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na dobre osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, mają one oczywiście również inne zastosowania. Wykorzystuje się je na przykład w medycynie (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do określania pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, przez posiadane właściwości wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas najczęściej spotykana forma cyrkonii, czyli biżuteria, kupić ją można na przykład przez internet.