Szlachetna biżuteria – srebrne kolczyki

Szlachetna biżuteria – srebrne kolczyki

kolczyki srebrne

Srebrne kolczyki to niewątpliwie jedne z najczęściej wybieranych przez Polki elementów. Są idealne na każdą okoliczność – wyjątkowo huczną i mniej oficjalną. Sprawdźmy co powoduje, że są tak często wybierane i w jakich sklepach można je kupić.

Srebrne kolczyki – najpiękniejsze wzory

Srebrne kolczyki występują w przeróżnych fasonach. Najpopularniejsze są urocze sztyfty, które sprawdzą się od święta i na co dzień, są dyskretne, a jednocześnie stylowe. Równie często poszukiwane są długie kolczyki, które wspaniale podkreślają szyję. Mogą być okraszone kosztownymi kryształkami albo całkowicie gładkie. Akcesoria wykonane ze srebra nie wywołują alergii uszu, co często występuje w przypadku dodatków z tworzyw sztucznych. Kupując kolczyki popatrzmy na numer próby oraz metodę ich wykończenia – najbardziej oryginalne wykonano techniką matowienia.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze błyszczące

Żeby srebrne kolczyki zawsze prezentowały się jak nowe, trzeba skrupulatnie je pielęgnować i systematycznie eliminować wszystkie zabrudzenia. Powinno się przecierać je często suchą ściereczką zrobioną z miłego w dotyku tworzywa, stosować profesjonalne preparaty pielęgnujące, a nieużywane kolczyki chować w przeznaczonych do tego szkatułkach. Nie stosujmy natomiast domowych sposobów pielęgnacji, takich jak szczoteczka do zębów czy ocet. Tego typu preparaty mocno niszczą delikatną fakturę metalu szlachetnego.

Gdzie nabyć srebrne kolczyki?

Najlepszy wybór kolczyków jest na pewno w e-sklepach, które oferują szybką dostawę i rozmaite promocje. Poza tym zakupy internetowe to niebywała wygoda, którą z całą pewnością docenią w szczególności zabiegane kobiety.