Srebrna biżuteria z kamieniami – na każdą okazję

Srebrna biżuteria z kamieniami – na każdą okazję

Więcej o biżuterii

Srebro to jeden z najpopularniejszych tworzyw do tworzenia ozdób. Specyficzna barwa – po opracowaniu misternych dekoracji – nadaje jej unikatowość, a osobie noszącej tę biżuterię zwiększoną pewność siebie i znakomity nastrój. Bardzo ważną cechą biżuterii srebrnej jest wykończenie. Nierzadko, aby nadać dziełu niepowtarzalny wygląd, używa się kamieni szlachetnych.

Popularne minerały używane przy produkcji srebrnej biżuterii z kamieniami

Przez niektórych kamienie szlachetne uważane są za elementy posiadające wpływ na szereg aspektów życia i nie posiadają tylko walorów estetycznych. Z pewnością najczęściej używanym minerałem jest diament. Jego niespotykane lśnienie, piękno oraz przezroczystość oczarują każdego. Dba on o wierność oraz nierozerwalność związku. Następnym trendem wśród kamieni szlachetnych jest topaz. Ten zabójczo piękny materiał o barwie głębokiego błękitu jest alegorią potęgi i siły, pomaga w rozwiązywaniu trudnych problemów. Na pozycję w ścisłej czołówce zasługuje także szmaragd, który dzięki przejrzysto-zielonej barwie zyskał niespotykaną popularność. Jest on odpowiedzialny za niesamowitą witalność, a także posiada moce medyczne.

W jaki sposób robi się ozdoby na srebrnej biżuterii z kamieniami?

Wykorzystanie kamieni szlachetnych nie jest jedyną metodą urozmaicenia prezencji wszelkiego typu biżuterii ze srebra. Do wykańczania biżuterii używane jest wiele technik. Są to przykładowo: grawerowanie, czyli wykonywanie wzorów i tekstów przy pomocy specjalnych rylców, lub oksydowanie, czyli celowe pozorne postarzanie srebra, lub grawerowanie, czyli wykonywanie napisów i ornamentów przy pomocy specjalnych rylców. Powyższe techniki w pełni komponują się z kamieniami półszlachetnymi, wykorzystanymi przy zdobieniu biżuterii ze srebra. Biżuterię ze srebra możemy zdobyć w sklepach stacjonarnych, jednak znacznie mniej skomplikowanie jest zrobić to w internecie.