Oryginalna biżuteria z turkusem

Oryginalna biżuteria z turkusem

biżuteria z turkusem

Turkus to jeden z najdroższych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, iż chętnie używają go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części klientów synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z jego użyciem broszki, naszyjniki i kolczyki, które doskonale komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor tego minerału w szczególnej mierze wpływa miejsce jego pochodzenia – na przykład kamienie importowane z Persji są błękitne, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko wygląd

Dobrze zaznaczyć, iż turkus jest ceniony nie tylko ze względu na niezwykłe względy wizualne. W opinii części osób okazuje się wszak talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnej mierze z tego bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być ceniona nie tylko przez klientów, dla których istotne są tego rodzaju sprawy – po prostu doskonale się prezentuje.

Czego unikać nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, więc powinniśmy o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności należy ściągać ją za każdym razem, kiedy pracujemy – łatwo wtedy o uszkodzenia. Należy także ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w pudełku wyściełanym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]