Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

kolczyki

Kupując kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, to jak się prezentują oraz materiał, z którego są wytworzone,, ale również na zapięcie. Oto krótki wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje znaczną wygodę noszenia i chętnie jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Wadą tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je w okresie letnim, gdy nie nosi się szali, czapek czy ubrań z postawnym kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednak prostszy w zakładaniu, dzięki odchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Częstokroć wykorzystuje się je przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przekłutych uszu. Aktualnie dość rzadko stosowane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Właśnie takie kolczyki panie kupują najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz małych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, z reguły złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem wykorzystywane są często w biżuterii dla dzieci.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]