Kolczyki z koralem

Kolczyki z koralem

kolczyki z koralem

Dlaczego w szkatule z biżuterią każdej kobiety powinny znajdować się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i władzę. W przeszłości, korale zawieszane nad łóżeczkiem noworodków w celu ochrony przed pokusami. Używane były do leczenia chorób gardła oraz do szybszego gojenia ran. Według części osób, koral redukuje lęki i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Jest także pomocny przy zdobywaniu zdolności dyplomatycznych. Koral to amulet przypisywany osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – które wybrać?

Najczęściej wybieramy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowym i czerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i unikatowym charakterze. Jakie gatunki korali sa najpopularniejsze? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to koral śródziemnomorski wyławiany między innymi u wybrzeży Maroka oraz Corallium elatius z rejonu Filipin.

Do czego pasują kolczyki z koralem?

Kolczyki z koralem to wyjątkowo uniwersalna ozdoba. Taki typ biżuterii można zakładać codziennie, do casulaowych bluzek i jeansowych spodni. Idealnie pasują do ludowych stylizacji.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]