Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

kup kolczyki z kamieniami na stronie www.bizutik.pl/kolczyki

Chociaż biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki lub wisiorki. Kamienie potrafią całkowicie odmienić wizualne walory ozdób – inny charakter mają wszak ozdoby z topazami, inny z kolei te ozdobione turkusem. Jakie naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się szczególnie dużym uznaniem? Które Minerały wykorzystywane w pracowniach jubilerów są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi produktami? To potrafi zadziwić – przede wszystkim czytelników, którzy nie znają się na złotnictwie.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Należy nadmienić, że duża część materiałów wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia i cyrkonu, zaś różne barwy zawdzięczają tego typu dodatkom, jak cer lub kobalt. Poza nimi, minerałami syntetycznymi są także kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Złotnicy dużo częściej stosują oczywiście kamienie szlachetne. Najczęstsze to na pewno topazy, mogące mieć barwy od szarych do różowych i nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są również z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zwykle podnosi koszty kupna tego typu ozdób. Warto przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to dzieła dużo bardziej unikatowe, aniżeli te ze sztucznymi materiałami.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]