Dlaczego powinnaś wybrać srebrne kolczyki?

Dlaczego powinnaś wybrać srebrne kolczyki?

Srebro to najpopularniejszy wśród wytwórców kolczyków surowiec. Nie może to rzecz jasna zaskakiwać, bo rzeczywiście posiada mnóstwo zalet. Jego ceny są znacznie mniejsze niż wielu innych kruszców, a jest metalem szlachetnym, więc nie rdzewieje i długo nie traci swoich właściwości. Srebrne kolczyki są też często stosowane ze względu na komfort ich używania – znacznie ograniczają bowiem niebezpieczeństwo wystąpienia zakażeń. Jako iż są naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem dla poszukujących ponadczasowej i solidnej biżuterii, dobrze powiedzieć parę zdań na temat tego, w jakich sklepach je kupować i jak dbać o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – gdzie nabyć?

Wyobraźnia designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy wyszuka coś dla siebie – zarówno zwolennicy tradycyjnych pomysłów, jak i kobiety, które bardziej lubią eksperymentalne wzory. Przed kupnem konkretnych kolczyków warto zatem zorientować się, co proponują nam różne sklepy. Trafionym wyjściem niewątpliwie będzie zakup w internecie – tym bardziej, jeśli zależy nam na znalezieniu oryginalnych projektów srebrnych kolczyków.

Jak pielęgnować srebrne kolczyki?

Pomimo wielu zalet, srebro wykazuje pewne słabsze strony. Najważniejsze jest to, że srebrne kolczyki po jakimś czasie ciemnieją. Łatwo do tego nie dopuścić regularnie myjąc je odpowiednimi preparatami i przechowując w zamkniętych pudełkach. Nigdy nie wykorzystujmy jednak do ich czyszczenia detergentów, gdyż są w stanie uszkodzić delikatny metal.