Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Jeśli szukasz lampworków, koniecznie wejdź na https://www.bizutik.pl

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny typ paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Kiedyś były robione w domach – szkło topiono z wykorzystaniem przerobionej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Obecnie także możemy wykonać je samodzielnie, lecz lepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak przed momentem napisaliśmy, nad lampą. Dziś w zupełności wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie w wyniku działania ognia rozgrzewa się, a to pozwala na danie mu rozmaitych form. Tasiemki gorącego szkła nawijane są na drut, przez co każdy koralik ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki bywają wykorzystane do wyrobu kolczyków lub naszyjników.

Lampworki – do jakich strojów zakładać?

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do normalnych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z koszulkami z oryginalnymi nadrukami, barwnymi swetrami i coraz częściej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to jednak, iż będą ciekawie prezentowały się jedynie przy takich strojach – to tylko sprawa pomysłowości.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]